Úvodní strana Články Publikované v tisku Bude jednou Sušice hasit požár?

PostHeaderIcon Bude jednou Sušice hasit požár?

10. září schválili zastupitelé Plzeňského kraje dvěma obcím na Stříbrsku v rámci programu „Podpora obcí Plzeňského kraje při zajišťování bezpečnosti v souvislosti s rozvojem průmyslových zón“ dotace milion korun. Peníze jsou určeny pro rozšíření fungování městské policie tam, kde v minulosti vyrostly haly-montovny, zaměstnávající cizí státní příslušníky.

Někteří z těch "příchozích" nikdy neviděli porcelánovou toaletu či nebyli nikdy u zubaře. Agentura zaměstnance přiveze, firma po čase zjistí, že někteří z nich jsou pro určenou práci nepoužitelní (nebo onemocní), pracovat přestanou, ale v naší zemi zůstávají. A buď čerpají různé dávky státní sociální podpory, nebo skončí na ulici. Ano, můžeme namítnout, že při dnešní nízké nezaměstnanosti nemají firmy na výběr a jsou rády za každého. Můžeme namítnout, že podobně „otevřené dveře“ mají našinci směrem k ostatním zemím EU. Politici by ale měli mít především zájem na smysluplném rozvoji území, tedy města nebo kraje. Když už, tak nabízet práci a pobyt celým prověřeným rodinám, s chováním a návyky nám blízkými. Na Sušicku je potřeba vnímat i dostupnost primární zdravotní péče (praktický lékař, dětský lékař, zubař), zde by se situace přílivem cizinců zhoršila.


O dopadech průmyslových zón na život obcí a měst vedli krajští zastupitelé širokou debatu. Bylo zřejmé, že starosty na Tachovsku a Stříbrsku, kde haly mají, problém s cizinci opravdu trápí. Dosáhli sice poklesu nezaměstnanosti, ale za jakou cenu! Dnes z městských kas vydají více, neboť daňové příjmy velkých zaměstnavatelů jdou převážně jinam.

V Sušici výstavba obří haly v areálu SOLO reálně hrozí. Nerada bych, aby za pár let muselo naše město řešit problémy, jaké mají dnes na Tachovsku. Nerada bych, abychom museli "hasit požár", jehož vzniku jsme nedokázali zabránit.

Sušické noviny 16/2018


Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 
Vyhledávání
Kr. konference 18. 3. 2023
Počet návštěv
48561
DnesDnes4
VčeraVčera13
Tento týdenTento týden68
Tento měsícTento měsíc225
CelkemCelkem48561
Denní maximum 12-28-2022 : 469
Přihlášení uživ. 0
Hosté 3
Registrovaní 37
...z toho dnes 0
Kdo je online
-
Počítáno od
16. 9. 2012