Úvodní strana Články Publikované v tisku Sportovní hala dostala přednost

PostHeaderIcon Sportovní hala dostala přednost

Sportovní hala dostala přednost

Na prosincovém zasedání zastupitelstva jsme schvalovali rozpočet našeho města pro rok 2020 a rozpočtový výhled pro léta další. Kromě nutných pravidelných výdajů jsou navrženy velké opravy a nové investice pro příští rok za cca 180 mil. Kč. Nejvyšší částku, 40 mil. Kč, město vydá na zahájení výstavby nové sportovní haly. Stavba by měla pokračovat v dalších dvou letech, projektová cena je po optimalizaci cca 149 mil. Kč bez DPH. Byť při jednání padla zmínka o dotaci 41 mil., pořád jde o velké peníze z rozpočtu. Rozumím tomu, že místní sportovci se na moderní halu těší, rozumím tomu, že přiláká i kluby zvenčí. Ale.....

Město by se přece mělo rozvíjet rovnoměrně ve všech oblastech. Sokolovna volá po rekonstrukci. Rozacínovský dům (stará lékárna), koupený před pěti lety, dále chátrá. Smuteční síň potřebujeme zmodernizovat. Městské byty by si zasloužily lepší údržbu. Řešení areálu Sola se nevyhneme, i když městu nepatří. A tak by se dalo pokračovat.

V září minulého roku převzalo město zpět "pod svá křídla"nemocnici a v těchto dnech znovu ožívají uzavřená lůžková oddělení (interna, chirurgie, JIP). Na rozjezd nemocnice se letos počítá s částkou zhruba 20 milionů. Kromě toho je potřeba zmínit, že Sušická nemocnice s.r.o. musí obnovit zastaralé vybavení. Zastupitelstvo doporučilo, aby se město zaručilo za úvěr, který si nemocnice vezme a z něho bude financovat nákup nových přístrojů za cca 23 milionů korun.

Prostě - je toho hodně, co město musí řešit.

Hala u gymnázia slouží, loni opravená střecha několik let vydrží. Je tedy v letošním roce nová sportovní hala pro nás prioritou?

Byli jsme čtyři zastupitelé (Nezávislí, ČSSD, KSČM), kteří pro navržený rozpočet ruku nezvedli.

Milena Stárková, zastupitelka Sušice

Sušické noviny 1/2020

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 
Vyhledávání
Kr. konference 18. 3. 2023
Počet návštěv
48561
DnesDnes4
VčeraVčera13
Tento týdenTento týden68
Tento měsícTento měsíc225
CelkemCelkem48561
Denní maximum 12-28-2022 : 469
Přihlášení uživ. 0
Hosté 3
Registrovaní 37
...z toho dnes 0
Kdo je online
-
Počítáno od
16. 9. 2012