PostHeaderIcon Novinky

PostHeaderIcon Ing. Milena Stárková podala rezignaci na mandát zastupitelky města Sušice

„Z důvodu pracovního vytížení ve funkci radní pro zdravotnictví Plzeňského kraje jsem se po pečlivém zvážení rozhodla k 16.6.2015 rezignovat na mandát zastupitelky města Sušice. Protože nejsem zastáncem kumulace politických funkcí, budu za ČSSD vykonávat pozici v krajském zastupitelstvu. V Sušici je podle zákona o volbách náhradníkem za Českou stranu sociálně demokratickou Miroslav  Vrhel, který v zastupitelstvu pracoval již v minulém volebním období. Jako politička budu i nadále sledovat dění v Sušici a slibuji, že ze své pozice budu vstřícná k jednání o sušické nemocnici.“

                                                                           Ing. Milena Stárková
                                                   členka Rady Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví


 

PostHeaderIcon Pomůže Plzeňský kraj sušické nemocnici? (2. část)

Vážení čtenáři, ráda bych navázala na svůj příspěvek týkající se sušické nemocnice otištěný začátkem dubna v Sušických novinách. V té době jsem při jeho psaní neměla přesné informace o personální situaci v místní nemocnici. Nevěděla jsem ani o tom, že ve stejný den, kdy byl Plzeňský kraj požádán o personální výpomoc lékařů, odeslala nemocnice pět dopisů soukromým poskytovatelům zdravotní péče s dotazem na zájem o pronájem sušické nemocnice. Před dubnovým jednáním městského zastupitelstva jsme se dozvěděli, že tři (později čtyři) společnosti projevily o nemocnici zájem.

Celý článek...

 

PostHeaderIcon Zastupitelstvo města 22. 4. 2015 – Nemocnice hledá partnera

Zasedání zastupitelstva začalo při účasti 18-ti zastupitelů, během jednání se tři dostavili. Nejdůležitějším bodem jednání byl nově zařazený bod (nebyl ve zveřejněném programu) „Zpráva vedení Nemocnice Sušice o. p. s. o personální situaci.“

Celý článek...

 

PostHeaderIcon Zdařilý výlet

V neděli 31. května jsme uspořádali výlet na některá zajímavá místa z našeho okolí.
První zastávka je ve Strašíně. Kostel panny Marie Strašínské byl ve 13. století vybudován v románském slohu, později prošel gotickou přestavbou a dnešní barokní podobu získal v letech 1736-39. Stojí na velmi silném, energetickém a zajímavém místě. Patří k významným poutním místům na Šumavě. Je tu i studánka, snad nejmenší na světě. Voda se nalézá v malé kamenné prohlubni, která nikdy nevysychá. I někteří z nás se nechali unést pověstí o zázračné vodě.

Celý článek...

 

PostHeaderIcon Nemocnice Sušice hledá pomoc

Jsme městem, které může svým občanům nabídnout zdravotnické služby nejen v ambulancích lékařů, ale i v prostorách moderní nemocnice. To je určitě pozitivní přínos, který zlepšuje kvalitu života v Sušici. V poslední době se však ukazuje, že nemocnice již nemá personální kapacity na zajištění svého provozu. Jde o celostátní problém, kdy v lůžkových zařízeních chybějí lékaři i sestřičky.

Celý článek...

 
Vyhledávání
Kr. konference 18. 3. 2023
Počet návštěv
48563
DnesDnes6
VčeraVčera13
Tento týdenTento týden70
Tento měsícTento měsíc227
CelkemCelkem48563
Denní maximum 12-28-2022 : 469
Přihlášení uživ. 0
Hosté 4
Registrovaní 37
...z toho dnes 0
Kdo je online
-
Počítáno od
16. 9. 2012