PostHeaderIcon Novinky

PostHeaderIcon Pravda a mýty o bazénu

Krytý bazén v Sušici je již několik týdnů v provozu, ale diskuse kolem výstavby neustávají. Opakují se nepravdy o tom, proč Sušice na rozdíl od Kdyně nezískala dotaci a postavila na dluh. V tomto článku uvedu fakta zveřejněná v médiích.
„O bazénu se v Sušici bavíme 13 let a ten, kdo přišel s projektem výstavby bazénu, byli mí předchůdci, respektive předchůdkyně. Stačí se podívat do historie,“ řekl Petr Mottl na kameru TV sumava.eu v listopadu 2011 u příležitosti demonstrace proti rušení školy (www.youtube.com). Podobné je vyjádření z 15.4.2014 na webu regionpodlupou.cz: Před šestnácti lety právě ČSSD slibovala obyvatelům, že postaví bazén, ale nikdy k tomu nedošlo, jen planě slibovala. My ty sliby splnili a to je možná tím trnem v oku,“ říká starosta Mottl.

Celý článek...

 

PostHeaderIcon Kraje stále nezveřejňují smlouvy, vinu svalují na předchůdce

27. 7. 2014
Středočeský a Liberecký kraj zveřejnily jen zhruba pětinu zakázek.
Nejlépe dopadl Plzeňský kraj.

Praha - Kraje v každém třetím případě mezi dubnem 2012 a 2013 ignorovaly zákon nařizující zveřejňovat u veřejných zakázek smlouvy.

Uvedla to v neděli Česká televize s odvoláním na analýzu občanského sdružení Oživení. Na období od jara 2012 se výzkum zaměřil proto, že tehdy začal platit zákon, který nařizuje smlouvy u veřejných zakázek zveřejňovat.

Nejzávažnější bylo podle sdružení Oživení porušování zákona v případě Středočeského kraje a Libereckého kraje, které zveřejnily jen zhruba pětinu zakázek. V Praze prý nejsou smlouvy téměř u dvou třetin zakázek. Nejlépe dopadl Plzeňský kraj, ani tam ale podle ČT nebyly na webu všechny smlouvy.

Představitelé problematických regionů podle ČT tvrdí, že jde o chyby předchůdců a oni smlouvy zveřejňovat začali bezprostředně po období, kterého se výzkum týkal.

"Já jsem změnil systém zadávání veřejných zakázek, ale až v květnu nebo červnu 2013," uvedl v ČT například bývalý středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD), který stál v čele kraje od podzimu 2012 do letošního června.

 

PostHeaderIcon Majetek města má smysl zhodnocovat

 Nedávno mě zaujal článek v MF Dnes z 10.5. – „Domažlice řídíme jako firmu. Investujeme.“ Starosta Domažlic, města dokonce menšího, než je naše Sušice, sděluje, že v posledních sedmi letech město investovalo 1,5 miliardy korun (!), z toho dotace dosáhly částky téměř 800 miliónů. Ze zprávy vyplývá, že město nakupuje budovy a pozemky (lesy) a hospodařením získává další peníze do rozpočtu. Domažlice byly vyhodnoceny jako město s nejvyšším majetkem na obyvatele v Plzeňském kraji, přičemž Sušice je v pořadí osmá. Objekt krytého bazénu v našem městě bude sice znamenat navýšení majetku, ale splácením dluhu a dotováním ztrátového provozu půjde o zvýšení výdajů, nikoli příjmů, jako je tomu v Domažlicích.

Celý článek...

 
Vyhledávání
Vánoční posezení 2019
Počet návštěv
25722
DnesDnes13
VčeraVčera31
Tento týdenTento týden13
Tento měsícTento měsíc61
CelkemCelkem25722
Denní maximum 12-21-2019 : 164
Přihlášení uživ. 0
Hosté 3
Registrovaní 37
...z toho dnes 0
Kdo je online
-
Počítáno od
16. 9. 2012