PostHeaderIcon Novinky

PostHeaderIcon Zastupitelstvo města 17. 9.2014

28. zasedání Zastupitelstva města Sušice se zúčastnili všichni zastupitelé.
K nejdůležitějším bodům patřil Odkup haly TJ Sušice a Vydání Územního plánu Sušice.

Celý článek...

 

PostHeaderIcon Zneužívání doplatku na bydlení: Vláda přiškrtí kohoutky

Majitelům ubytoven končí žně. Vydělávat na lidech, kteří žijí v mnohdy nedůstojných podmínkách hromadných ubikací, už nebude tak snadné jako dosud. Vláda utáhne penězovody: mění pravidla doplatku na bydlení – nejzneužívanější dávky v Česku. Budou ale chystané změny k vymýcení kšeftů s chudobou stačit?

Celý článek...

 

PostHeaderIcon Pravda a mýty o bazénu

Krytý bazén v Sušici je již několik týdnů v provozu, ale diskuse kolem výstavby neustávají. Opakují se nepravdy o tom, proč Sušice na rozdíl od Kdyně nezískala dotaci a postavila na dluh. V tomto článku uvedu fakta zveřejněná v médiích.
„O bazénu se v Sušici bavíme 13 let a ten, kdo přišel s projektem výstavby bazénu, byli mí předchůdci, respektive předchůdkyně. Stačí se podívat do historie,“ řekl Petr Mottl na kameru TV sumava.eu v listopadu 2011 u příležitosti demonstrace proti rušení školy (www.youtube.com). Podobné je vyjádření z 15.4.2014 na webu regionpodlupou.cz: Před šestnácti lety právě ČSSD slibovala obyvatelům, že postaví bazén, ale nikdy k tomu nedošlo, jen planě slibovala. My ty sliby splnili a to je možná tím trnem v oku,“ říká starosta Mottl.

Celý článek...

 

PostHeaderIcon Úspěch vnitrostranického referenda ČSSD: Třikrát ano!

Vnitrostranické referendum sociální demokracie se setkalo se značným zájmem členské základny.  Účastnilo se ho celkem 52,19 procent členů, což v přepočtu na absolutní čísla představuje přesně 11 783 došlých modrých hlasovacích obálek. Rozesláno bylo 22 577 obálek. Vůbec první řádné korespondenční referendum v historii ČSSD také ukázalo na vůli členské základny získat možnost schvalovat kandidátky, posílit postavení žen na kandidátkách nebo omezit kumulaci placených veřejných funkcí. Podmínkou platnosti referenda byla účast alespoň 25 % všech členů ČSSD. Tato podmínka byla překročena dvojnásobně. Výsledek referenda je podle stanov ČSSD závazný.

Celý článek...

 

PostHeaderIcon Kraje stále nezveřejňují smlouvy, vinu svalují na předchůdce

27. 7. 2014
Středočeský a Liberecký kraj zveřejnily jen zhruba pětinu zakázek.
Nejlépe dopadl Plzeňský kraj.

Praha - Kraje v každém třetím případě mezi dubnem 2012 a 2013 ignorovaly zákon nařizující zveřejňovat u veřejných zakázek smlouvy.

Uvedla to v neděli Česká televize s odvoláním na analýzu občanského sdružení Oživení. Na období od jara 2012 se výzkum zaměřil proto, že tehdy začal platit zákon, který nařizuje smlouvy u veřejných zakázek zveřejňovat.

Nejzávažnější bylo podle sdružení Oživení porušování zákona v případě Středočeského kraje a Libereckého kraje, které zveřejnily jen zhruba pětinu zakázek. V Praze prý nejsou smlouvy téměř u dvou třetin zakázek. Nejlépe dopadl Plzeňský kraj, ani tam ale podle ČT nebyly na webu všechny smlouvy.

Představitelé problematických regionů podle ČT tvrdí, že jde o chyby předchůdců a oni smlouvy zveřejňovat začali bezprostředně po období, kterého se výzkum týkal.

"Já jsem změnil systém zadávání veřejných zakázek, ale až v květnu nebo červnu 2013," uvedl v ČT například bývalý středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD), který stál v čele kraje od podzimu 2012 do letošního června.

 
Vyhledávání
Vánoční posezení 2019
Počet návštěv
20796
DnesDnes3
VčeraVčera13
Tento týdenTento týden103
Tento měsícTento měsíc396
CelkemCelkem20796
Denní maximum 03-23-2021 : 84
Přihlášení uživ. 0
Hosté 3
Registrovaní 37
...z toho dnes 0
Kdo je online
-
Počítáno od
16. 9. 2012